Jdi na obsah Jdi na menu
 
Zakrslé jehličnany

 

 


Thuja-Zerav


Tvar kulovitý, výška 20-40cm, stále zelený keř, zakrslý.Citlivý na horko, jehličí jasně Obrazekzelené, v zimě hnědavě zelené, šupinatě rostoucí.Výsadba na jaře a na podzim, do koryt, nebo smíšených truhlíků.na jaře plné hnojivo, zemina vlhká. V červenci přihnojíme znova. Nádoby chráníme před mrazem.

 

 

 

 

Borovice kleč

 40-60cm vysoká , plokulovitý nebo kulovitý tvar, stále zelený zakrslý keř.Má tmavě Obrazekzelené jehličí, sázíme na jaře a na podzim do velkých smíšených koryt.Substrát udržujeme přiměřeně vlhký, na jaře plné hnojivo. V červenci přihnojíme, nádoby chráníme před mrazem chvojím.

 

Jalovec šupinatý

 Jeho výška je v rozmezí 40-60cm. Vzrůst má rozložitý, kulatý, rozvětvený.Je to stále Obrazekzelený keř. Atraktivní je s modrým jehličím, hustě rostoucí a velice jemné, špičaté.Výsadba na jaře a na podzim do smíšených koryt nebo truhlíků.Zeminu udržujeme stále vlhkou, na jaře přihnojíme, v červenci dohnojíme. Přezimuje venku. Nádoby podle potřeby chráníme před mrazem.

 

Cypřišek hrachonosný

 Výška 50-60cm, vzrůst kuželovitý, stále zelený keř.jehličí zlatožluté, na tenkých Obrazekvláknitých převislých větvích. Do koryt a velkých nádob sázíme na jaře a na podzim.Zeminu udržujeme stále vlhký, na jaře přidáme dlouho působící hnojivo. V červnu a červenci dohnojíme. Je citlivý na horko, přezimuje venku, nádoby v případě mrazu chráníme.

 

Jedle balzámová

 Výška od 30-60cm, Vzrůst ploše kulovitý, košatý. Stále zelený keř, nesázet před jižníObrazek zeď. Jehličí nahoře tmavě zelené, vespod dva bílé proužky, hustě rostoucí, slabě voní. Vysazujeme na jaře nebo na podzim do velkých nádob nebo smíšených koryt. Substrát udržujeme stále vlhký, na jaře dáme plné hnojivo. Citlivá na velké horko, přezimuje venku s ochranou proti mrazu.

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář